ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ شنبه ۷ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره فرهنگی هنری اداره فرهنگی هنری
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/08/24 کد خبر: 22925 توسعه و ترويج فرهنگ كتابخواني از اصلي ترين وظايف آموزش و پرورش است
توسعه و ترويج فرهنگ كتابخواني از اصلي ترين وظايف آموزش و پرورش است
مدير كل آموزش و پرورش خراسان رضوي، مراسم گراميداشت هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران در آموزش و پرورش خراسان رضوي با شعار «ايران مي خواند» گفت: توسعه و ترويج فرهنگ كتابخواني از اصلي ترين وظايف آموزش و پرورش است.
به گزارش خبرنگار پانا از خراسان رضوي،  عليرضا كاظمي صبح امروز در دبيرستان آرمينه مصلي نژاد ناحيه هفت مشهد برگزار شد ، گفت: توجه به موضوع كتاب و كتابخواني امروز يك مسئله مهم و حياتي براي جامعه ماست و بايد اذعان كنيم كه در اين بخش كه يكي از اصلي ترين شاخصه هاي رشد و توسعه كشور است دچار ضعف هاي بسيار زيادي هستيم.
وي افزود: مرور بيانات و ديدگاه هاي مقام معظم رهبري كه توجه به موضوع گسترش فرهنگ كتابخواني را واجب مي دانند نشان مي دهد ما بايد در اين بخش جدي تر ورود كرده و بايد خلا موجود را پر كنيم و امروز يكي از اصلي ترين وظايف ما متوليان تعليم‌و تربيت توسعه و ترويج فرهنگ كتابخواني است.
كاظمي كتاب و كتابخواني را يك ابزار رسمي در آموزش‌وپرورش دانست و تاكيد كرد: بايد در فعاليت هاي فوق برنامه دانش آموزان و براي رشد علمي و اخلاقي آن‌ها زمينه توجه و تمركز اين قشر به كتاب و كتاب خواندن را معطوف كنيم.
وي ادامه داد: در سطح آموزش و پرورش استان بيش از پنج ميليون و دويست هزار كتاب با عناوين مختلف در اختيار دانش آموزان قرار گرفته است كه به ازاي هر دانش آموز بيش از پنج كتاب مي شود اما باز هم نتوانستيم موفقيت آميز عمل كنيم و به دنبال اين هستيم كه با همكاري خيرين و خانواده ها و اجراي اقدامات براي توسعه فرهنگ كتابخواني در برنامه درس ملي دانش آموزان را به عامل و وسيله توسعه فرهنگ كتابخواني در جامعه و بويژه در بين خانواده ها تبديل كنيم.
كمالي مدير آموزش‌و پرورش ناحيه هفت مشهد هم در اين جلسه بااشاره به سرانه پايين مطالعه در كشور گفت: در دين مبين اسلام و همچنين آموزه هاي اعتقادي و ملي ما توجه به فرهنگ مطالعه و كتاب خواني توصيه شده و امروز وظيفه ما به عنوان متوليان دستگاه تعليم و تربيت ايجاد فرهنگ مناسب براي رشد كتابخواني بين دانش آموزان و تمامي اقشار جامعه است.
تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal