ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ شنبه ۷ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره فرهنگی هنری اداره فرهنگی هنری
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/10/05 کد خبر: 25188 بازديد معاون پرورشي و فرهنگي ورئيس اداره فرهنگي هنري آموزش و پرورش خراسان رضوي از ايكنا
بازديد معاون پرورشي و فرهنگي ورئيس اداره فرهنگي هنري آموزش و پرورش خراسان رضوي از ايكنا
گروه فرهنگي: رئيس اداره فرهنگي و هنري اداره‌كل آموزش و پرورش خراسان رضوي به همراه معاون پرورشي و فرهنگي اداره‌كل آموزش و پرورش خراسان رضوي، صبح امروز، پنجم دي‌ماه از تحريريه ايكنا خراسان رضوي بازديد كرد.
به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) از خراسان رضوي، فرهاد قاسم‌پور، رئيس اداره فرهنگي و هنري اداره كل  آموزش و پرورش خراسان رضوي به همراه براتعلي منصوريان، معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي،صبح امروز،پنجم دي‌ماه از تحريريه ايكنا شعبه خراسان رضوي بازديد كرد.
رئيس اداره فرهنگي و هنري اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در ابتداي مراسم ضمن معرفي و اهداف ايجاد شده در اين اداره، تصريح كرد: زير مجموعه هر مجموعه‌اي، معاونت آموزش و پرورش به خصوص فرهنگي و هنري داريم.
وي اظهار كرد: ما دراداره فرهنگي و هنري اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي بحث آموزش و كشف استعهدادهاي هنري دانش آموزان و جهت دهي استعداد آنها در مسير مشترك و در ميان گذاشتن آن با خانواده را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.
قاسم‌پور با اشاره به اينكه حضور بچه‌ها در فعاليت‌هاي گروهي و فرهنگي مانع آسيب اجتماعي و ناهنجاري در جامعه مي‌شود، ادامه داد: اداره فرهنگي و هنري اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي به صورت تخصصي در حوزه جشنواره به بحث‌هاي زيبايي شناختي و مسابقات فرهنگي هنري با گرايشات نمايشي، آوايي، هنرهاي تجسمي، آفرينش ادبي، رسانه، فعاليت‌هاي مجازي با زير مجموعه‌هاي مختلف مي‌پردازد.
رئيس اداره فرهنگي و هنري اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در ادامه صحبت‌هاي خود از برگزاري جشن لالايي به مناسبت شب يلدا و پويش اجتماعي در زمينه كتابخواني خبر داد.
براتعلي منصوريان، معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در ادامه با اشاره به فرهنگ مطالعه در مدارس، افزود: نمي‌شود تمام تقصيرها را به گردن مدارس انداخت در حاليكه امروزه جوانان از رسانه تغذيه مي‌گيرند. آثاري از مطالعه در رسانه نيست حتي در فيلم‌هاي ما هم اثري از اين فرهنگ مشاهده نمي‌شود. 
 
وي از پيوند بين حوزه و آموزش و پرورش خبر داد وعنوان كرد: فرهنگ مثل هوا است همه بايد با تمام وجود حسش كنند. متأسفانه مهندسي فرهنگي كه نقش راه جامعه باشد وجود ندارد.
معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي بيان كرد: متأسفانه كمي گرايي فرهنگ ما را فرا گرفته و فرهنگ بايد به عمق بپردازد اما چنين نيست.
وي تصريح كرد: آموزش و پرورش در زمينه كتابخواني داراي توليد و محتوا نيست. اين اداره نقش مصرف كننده دارد.
ادامه دارد ...
تعداد بازدید: 15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal